View in browser
Heads up for Team Managers

Beste Team Manager,  

Met deze heads up willen we jou op voorhand op de hoogte brengen van communicaties die nog zullen volgen of een antwoord geven op vragen van leden die ons via de infobox bereiken.   

1. De indoorcompetitie 
 

Deze competitie start begin december en jullie moeten daar ten laatste op zaterdag 24 september als team al actie voor ondernemen.  Lees zeker het gedeelte indoor hieronder aandachtig door.   

2. Bardiensten  

De vraag naar helpende handen is al vele jaren een terugkomend bericht in al onze oproepen en communicaties.  Binnen ieder team zullen er een aantal bardiensten opgenomen moeten worden.    We willen jullie daar als team managers niet mee belasten.  Daarom zullen er rechtstreeks mensen uit jouw team benaderd worden.  Ze krijgen een dienst toegewezen.  Is de uitverkorene verhinderd, dan kan hij/zij een vervanger aanstellen. 

3. Kampkalender  
 

De kampkalender nog onder constructie maar zal snel vrijgegeven worden.  Tom Boon zal een hockey-stage en clinic organiseren tijdens de november vakantie.  Meer info volgt snel.    

4. Outfit & shirtsponsor  
 

De outfit is online te bestellen, de procedure kan je terugvinden op de website.  BMW blijft onze sponsor, er is echter wel een naamsverandering van de garage.  Voortaan siert Louyet onze shirts.  Heb jij een shirt met Gineon?  Geen paniek.  Dit mag je dit en volgend seizoen nog dragen.  Vanaf 2024/25 schakelen we definitief over naar de nieuwe naam.    

5. Events  
 

Het eerste clubevent kondigt zich ook al snel aan: vrijdag 28 oktober voorzien we een halloween-avond op Polygoon.  Griezelen en dansen staan op het menu! 

Als club willen we ons ook sociaal inzetten, daar hebben we verschillende acties voor op onze kalender staan.   

  • Op zaterdag 17 september nemen we deel aan het plantjesweekend van Kom op tegen Kanker.  Op Polygoon zal een verkoopsstand zijn.  U14girls2 zijn dit jaar bereid de actie te trekken. Ze kunnen nog enthousiaste verkopers gebruiken.  Is dit een onderwerp dat jou of jullie als team persoonlijk raakt en wil je hier graag aan meewerken, stuur dan even een berichtje naar Kasia op 0477 40 89 18.  
  • Later dit jaar plannen we ook nog een actie rond Rode Neuzen, een initiatief dat aandacht vraagt voor het mentaal welzijn van de jeugd.  De datum waarop we hier onze schouders onder zetten volgt snel.   
  • De zwerfvuilactie in het voorjaar sluit het rijtje af.   

 Voor al deze acties rekenen we op medewerking vanuit jullie team.    

6.Tervuren huldigt zijn kampioenen!    
 

Werd jouw team vorig jaar tijdens onze clubdag in juni op het podium verwacht om een medaille in ontvangst te nemen, dan hebben we goed nieuws voor jou!  Jullie worden op 14 oktober uitgenodigd tijdens de kampioenen huldiging van Tervuren. Stip deze datum alvast aan in jullie agenda’s en laat het je teamleden van vorig jaar weten. Meer info volgt.  

Indoor - competitief, recreatief of een pauze?
1. Info Indoor algemeen  

 

Indoor hockey is een variant van veldhockey, maar je speelt dus in een zaal. Het is een snel en zeer technisch spel. Een team bestaat uit 5 spelers en 1 goalie.  Je speelt met een indoor-stick en indoor non-marking schoenen, een volle handschoen (linkerhand) en de normale bescherming.  

Blue Lions voorziet dit jaar een competitieve en recreatieve optie. 

Indoor hockey is optioneel, je kiest dus zelf of je al dan niet deelneemt eraan. Enkel leden van outdoor teams kunnen zich inschrijven voor één van de indoor-opties.   

 Doe je mee aan de competitie (mogelijk voor jeugd vanaf U10 en up) dan speel je meestal 2 wedstrijden van 1uur.  Deze wedstrijden kunnen aansluitend zijn of je moet tussenin een uurtje wachten.  Je zal in ieder geval een aantal uur per wedstrijddag moeten investeren.  Reken op minimaal 3uur tot max 5uur per speeldag.  Per wedstrijd mogen er 12 spelers op het wedstrijdblad.  Indoor hockey is zeer intensief, hoe meer wissels je hebt hoe beter, je gaat dus best met een volle bank.   

Er zijn niet zoveel zalen in België die zich lenen tot indoorhockey.  In Tervuren kunnen we uitzonderlijk beschikken over maar liefst 3 zalen: De Polygoon, Diependal en de Steenberg in Moorsel.    Dit geeft ons de mogelijkheid om indoor aan te bieden aan al onze leden, jong én oud en niet enkel aan de eerste ploegen.   Dit houdt in dat ieder team dat zich in de competitie inschrijft een flinke tegenstander mag verwachten.   Andere clubs delen hun eerste outdoor ploeg(en) in kleinere indoor teams in.  Speel je bij voorbeeld tegen Leuven 3 dan is de kans groot dat in dit team spelers van hoog outdoor competitie-niveau ingedeeld werden.   

 Alle zalen worden door de Bond ingepland in een bepaalde poule.  Er zijn geen specifieke uit- en thuiswedstrijden.  Het is dus best mogelijk dat je nooit thuis speelt en dat je een wedstrijd tegen een ploeg uit Leuven in Namen moet afwerken.  Daar kunnen wij als club niks aan veranderen.   

Het algemene wedstrijd schema staat op www.hockey.be. Het begint voor de jongsten begin december en loopt tot en met eind februari.  Let goed op of je op zaterdag of op zondag speelt!  U14-U19 spelen enkel in januari en februari. 

Blue Lions biedt ook recreatief indoorhockey aan.    

We hebben voor de organisatie van het indoorseizoen enkele ouders bereid gevonden om dit op poten te zetten en daar zijn we zeer dankbaar voor.  Maar, we blijven een club die werkt met vrijwilligers.  We verwachten van ieder team dat wenst deel te nemen ook de nodige inspanningen.  Anders is het voor ons niet mogelijk om dit aan te bieden.  Hieronder leggen we jullie ons plan uit.  Omdat we op dit moment niet kunnen inschatten hoeveel leden competitief of recreatief zullen spelen, houden we ons het recht voor om deze plannen nog verder aan te passen.   

 

2. Wat is competitieve programma voor jeugdteams vanaf U10?    

  • Matches volgens het schema van de hockeybond (www.hockey.be)   
  • 1x training tijdens de week, op een van de dagen waarop je nu training hebt, afhankelijk van de beschikbaarheid van de trainers ook af en toe in december.   
  • Minstens 80% aanwezigheid op matches en trainingen  
  • Wedstrijden vanaf december voor U10-U12 en januari voor U14 en up  
  • 135 euro per persoon voor deelname 
  • Invullen team-deelnameformulier voor 24/9 (strikte deadline van de bond!), via Twizzit 
    • Doe dit alsjeblieft nauwgezet en met commitment van de spelers/ouders, maak dus een lijst van spelers die zullen deelnemen 
    • Teams terugtrekken eens ingeschreven bij de Bond brengt een nodeloze kost met zich mee, hou hier ajb rekening mee. 

  

 3. Wat is het recreatieve programma?  

  • Vrij gebruik van de zaal voor matches tegen leeftijdsgenoten uit de eigen club en/of ploegen uit de buurt (afhankelijk v beschikbaarheid, geen klassement)  
  • Zaalmomenten op Polygoon tijdens bepaalde weekends 
  • U7-U9: geen training tijdens de week.  € 30 pp   
  • U10-U12: 1x georganiseerde training tijdens de week vanaf januari.  € 60 pp 
  • U14 –U19: geen georganiseerde training tijdens de week. € 30 pp 
  • Deelname van het team doorgeven tegen 24/9 

 Concreet voor U14-U19   

Van december tot eind februari, krijgen jullie elke week krijgen een tijdsslot (zaterdag na 17u of zondag in de late namiddag) waarop jullie de zaal in Polygoon kunnen gebruiken voor wedstrijden of trainingen.   

Voor jullie is het belangrijk om weten dat jullie zelf actief op zoek moeten gaan naar tegenstanders (uit de eigen club of een club uit de omgeving) en onderlinge wedstrijden zelf moeten organiseren.    

 Concreet voor U10-U12  

Locatie wedstrijden : op polygoon (zaal B met houten vloer) 

Tijdblokken onder voorbehoud (op basis van interesse):  

  • U10G: zaterdagen 14 en 28 januari en  11 februari, 15-18u 
  • U10B: zaterdagen 21 januari en 4 en 18 februari, 15-18u 
  • U11G: zondagen 15 en 29 januari en  12 februari, 9-12u 
  • U11B: zondagen 22 januari en 5 en 19 februari, 9-12u 
  • U12G: zondagen 15 en 29 januari en  12 februari, 12-15u 
  • U12B: zondagen 22 januari en 5 en 19 februari, 12-15u 

Er zijn voor de invulling van deze recreatieve zaterdagen gesprekken bezig met clubs uit de omgeving om tegen ons te komen spelen.  Voor deze leeftijdscategorieën kunnen niet alle clubs indoor aanbieden, er is dus zeker interesse.  Veel hangt af van hoeveel van onze eigen leden aan dit programma willen deelnemen en hoeveel teams er vervolgens uitgenodigd kunnen worden.  Daarom is het ook belangrijk om jullie intentie tegen 24/9 door te geven.   

 Concreet voor U7-8-9 

Jullie krijgen verschillende tijdsslots toegewezen waarop jullie zelf een wedstrijd kunnen organiseren.  De club stelt enkel de zaal ter beschikking.   

Locatie wedstrijden : op polygoon (zaal B met houten vloer) 

Tijdblokken onder voorbehoud (op basis van interesse): 

  • U7G: zaterdagen 14 en 28 januari en 11 februari, 9-11u 
  • U7B: zaterdagen 21 januari en 4 en 18 februari, 9-11u 
  • U8G: zaterdagen 14 en 28 januari en 11 februari, 11-13u 
  • U8B: zaterdagen 21 januari en 4 en 18 februari, 11-13u 
  • U9G: zaterdagen 14 en 28 januari en 11 februari, 13-16u 
  • U9B: zaterdagen 21 januari en 4 en 18 februari, 13-16u 

Hoe pakken we dit aan: we vragen ouders om dit mee te organiseren. Op het inschrijvingsformulier vul je aan wie dit zal doen.  Zijn er niet voldoende ouders, dan gaat het niet door.   

Indoor sticks kunnen geleend worden of er wordt gespeeld met een sok over de outdoor stick, dit mag t.e.m. U8.  Non marking propere indoor schoenen verplicht, evenals het bitje en de beenbeschermers en een volle linkerhandschoen.    

Waarom bieden we dit recreatieve programma aan? 

Vorige jaren namen we deel aan het Hockey for Fun aanbod vanuit de Bond.  Dit waren 2 speelmomenten, dikwijls gepaard met een verre verplaatsing.  Dit kwam uit de evaluatie die we vorig jaar na het seizoen hielden als zeer negatief.  We hebben de toewijzing van de zalen niet zelf in de hand.  We hebben bovendien de luxe om over voldoende zaalcapaciteit te beschikken en ons buitenveld is bij lage temperaturen niet bespeelbaar.     

 

4. De uiteindelijke keuze en jouw rol als TM 

 

Belangrijk: jullie overleggen als team welke optie gekozen wordt: competitief, recreatief. Een speler of team kan ook kiezen om niet deel te nemen. 

We beseffen dat jullie mogelijk andere vragen hebben: 

  • Een aantal worden misschien al beantwoord in onderstaande FAQ.  
  • Twijfelen jullie wat het meest aangewezen is voor jullie team?  Neem dan even contact op met Marijke. 
  • Ook kan je ons bereiken via indoor@bluelions.be.  
  • Je kan ook aanmelden voor een teamsmeeting op woensdag 21 september om 20u.  Schrijf je hiervoor in voor maandagavond 19u in via deze twizzitlink.    Indien geen interesse, willen we de sessie tijdig annuleren.   
  • Wanneer worden teamleden ingelicht? Dit weekend versturen we een nieuwsbrief naar alle leden met een ingekorte versie van deze informatie 

Op de website vind je een indoor FAQ waar je ouders altijd naar kan verwijzen.   

We wilden jullie een zo volledig mogelijk zicht geven op de indoormogelijkheden en de redenen waarom we bepaalde opties al dan niet aanbieden.  Dit kan jullie als team helpen in het beslissingsproces. 

 Als jouw team beslist deel te nemen:      

  • Vul ten laatste zaterdag 24 september het teamdeelname formulier in via Twizzit (een TM of een afgevaardigde van het team kan dit doen) 
  • Ongeacht de keuze (competitief / recreatief) moet het team aangeven:  
    1. Wie TM zal zijn (dit hoeft zeker niet de outdoor TM te zijn) 
    2. Wie scheidsrechter zal zijn (1 per wedstrijd die in geval van competitiekeuze Drillster voor INDOOR heeft of zal behalen tegen 15/11) 
    3. Wie coach zal zijn 
    4. Welke leden wensen deel te nemen (voornamen)! We verwachten minimaal 10 spelers/team om in te schrijven voor competitie 
          Indien aan punt 1-2-3-4 niet voldaan wordt, kan niet ingeschreven worden.   
  • Bij competitie schrijft de club de teams in bij de Bond 
  • Midden oktober ontvangen alle leden het persoonlijk inschrijvingsformulier. Hieraan is de facturatie voor deelname  verbonden.   

Suggesties en vragen over indoor zijn welkom op indoor@bluelions.be.   

Heb je andere vragen of wil je nog hete hangijzers ter sprake brengen in een volgende heads up. Stuur ons een berichtje op Communicatie@bluelions.be 

 

FAQ indoor inschrijvingen
1. De meningen zijn verdeeld tussen competitief en recreatief 
  • Bekijk met het andere team van jouw leeftijd en werk zo samen naar een overeenkomst.  U14G1 en U14G2 kunnen samen kiezen om een recreatief en een competitief team in te schrijven. In geval 2 outdoor teams gemixt worden, moet dit vooraf besproken worden met de indoormanager.  Stuur een mailtje naar indoor@bluelions.be om contact op te nemen.    
2. We zijn met 16 jongens en willen graag 2 teams in competitie inschrijven  
  • Dit kan enkel indien dit vooraf besproken wordt met de indoormanager (indoor@bluelions.be).  We raden namelijk minimaal 10 spelers aan per team. Jullie staan met 6 op het veld en gezien de snelheid van het spel en het veelal hoge niveau pleiten we voor voldoende wisselspelers, bij voorkeur een volle bank. indoor@bluelions.be   
  • Forfait geven brengt kosten met zich mee die we zullen door rekenen.  Het hangt dus af van jullie engagement.   
3. We zijn met 16 U19 jongens, kan dat in 1 team ?   
  • Zeker, maar er kunnen er maar 12 op het wedstrijdblad.  Je zal dus een verdeling moeten maken voor het aantal speelbeurten.  Dit kan een oplossing zijn voor de zoektocht naar scheidsrechters: ieder lid (vanaf U16) een keer laten fluiten bij eigen wedstrijden…  
4. We vinden geen referee (…of TM of coach)  
  • Dan kan je je helaas niet inschrijven.  We hebben enkele jeugdrefs die af en toe willen inspringen maar gezien de examenperiode en het feit dat zij vermoedelijk ook zelf competitie spelen is dit aanbod zeer beperkt.  De club zal de teams steunen met opleidingen/advies (maar de ref moet wel de Drillster Indoor test afleggen) 
5. En wat met onze U6jes?  
  • Zij blijven gewoon op zondagochtend outdoor spelen.  In geval van slecht weer zullen we proberen dit naar binnen te verzetten .  
© 2022 - Newsletter generated with Twizzit