Nieuwsbrief clubbestuurders 2 juni 2025

Zomer 2025
De weerkundige zomer is vandaag officieel begonnen. 
Of je nu geniet van een welverdiende rustpauze, je off-ice training voortzet of al plannen smeedt voor het volgende seizoen, één ding is zeker: onze liefde voor het schaatsen blijft springlevend. Maar nu de zomer aanbreekt, is het ook de ideale tijd om nieuwe dingen uit te proberen. In onze nieuwsbrief vind je enkele inspirerende webinars die je deze zomer op weg helpen—lees snel verder!"

Boost je sportclub: trainers vinden, behouden en opleiden
Coaches vormen de kern van jullie sportclub en zijn onmisbaar voor de ontwikkeling van onze sporters. Merk jij op dat het moeilijk is om nieuwe trainers aan te trekken en bestaande trainers en te behouden? 
De Vlaamse Sportfederatie organiseert samen met Sport Vlaanderen twee gratis online infosessies in juni. Tijdens deze sessies worden er praktische handvaten aangereikt om een sterk en duurzaam trainersbeleid uit te bouwen. 
Wanneer?
📅 Dinsdag 24 juni van 20u-21u15
📅 Maandag 30 juni van 20u-21u15
Schrijf je in voor de sessie van 24 juni 
Schrijf je in voor de sessie van 30 juni

Webinar: Vereningingswerk, hoe zit dat nu?
Zit je met vragen over hoe je verenigingswerk inzet in je club?
Of wil je zeker zijn dat je nog helemaal mee bent met de nieuwste regels?
Of denk je: verenigingswerk, wat is dat?
 

In 25 minuten ontdek je:

  • Wat verenigingswerk is
  • Voor wie en waarvoor
  • Wat de regels zijn anno 2025
  • Of je dit kan combineren met een andere job
  • Hoe Sportwerk jouw organisatie kan helpen
📅 Donderdag 5 juni om 20u
📅 Vrijdag 6 juni om 12u 

Voor wie is deze webinar?

  • Bestuurders van sportclubs die willen weten hoe ze verenigingswerk correct kunnen inzetten.
  • Trainers die willen bijverdienen.
  • Vrijwilligers die overwegen om verenigingswerker te worden.
  • HR-verantwoordelijken binnen sportorganisaties die op zoek zijn naar duidelijke info

Kortom: ben je actief in een sportclub en wil je helderheid over verenigingswerk? Dan is dit webinar voor jou.

Schrijf je in!

Nieuwe wetgeving bestuurdersaansprakelijkheid
Sinds 1 januari 2025 is de wetgegving rond bestuurdersaansprakelijkhied in vzw's gewijzigd. Bestuuders - ook van sportclubs- kunnen sindsdien sneller persoonlijk aansprakelijk worden gesteld bij fouten. 
  • Wat is er veranderd?
    De wijzigingen in Boek 6 van het Burgerlijk Wetboek maken dat bestuurders in bepaalde situaties wel persoonlijk aangesproken kunnen worden.
  • Wat kan je als club doen? 
    - Contracten en statuten actualiseren
    - Aansprakelijkheidsclausules goed formuleren
    - Overweeg een bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering
Lees meer
Complimaand: Sportouders

Deze maand staat in teken van Sportouders. 
Zij zijn de stille krachten achter elke sportmoment. Ze inspireren, steunen en helpen hun kinderen groeien - en dat verdient een extra groot applaus.

Geef een sportouder een welverdiend compliment! Heeft een sportouder jou gemotiveerd? Een warm gebaar getoond? Altijd klaar gestaan? Deel je compliment via #Complimaand en laat hen weten hoe waardevol ze zijn!


Doe mee en geef een ouder het compliment dat ze verdienen! Het mooiste of grappigste compliment wordt in de bloemetjes gezet, en de gever ontvangt een VERRASSING. Samen werken we aan een cultuur vol waardering, motivatie en warme verbindingen.

Hoe kun je meedoen?

  • Geef een compliment: Vind een ouders die bewondering verdient en deel je positieve gedachten. 

  • Deel jouw verhaal: Deel je complimenten, anekdotes of zelfs foto’s op sociale media met de hashtags #Complimaand #Sportouder #VLSU

Jij doet toch ook mee?

 
 
 
 
 
 
 
Contactadres:
Vlaamse Schaatsunie VZW
Papenstraat 11
3350 Linter
 
www.vlsu.be
 
facebook instagram
© 2023 - Newsletter generated by Vlaamse Schaatsunie vzw
Je hebt deze e-mail ontvangen omdat je ingeschreven bent voor de nieuwsbrief van de Vlaamse Schaatsunie.
Wil je je afmelden voor de nieuwsbrief?
Uitschrijven